Na vijf van de zeven wedstrijden zijn in diverse categorieën de eerste eindoverwinnaars van de Aers Groep Zeeuwse Crosscompetitie 2024-2025 al bekend.

Het zijn de deelnemers (vier in getal) die in hun categorie tot nu toe al hun wedstrijden hebben gewonnen, ook de recente Vlissingse Kustcross van zaterdag 18 januari. Omdat voor de eindklassering de vijf beste resultaten tellen, zijn deze lopers niet meer in te halen.

Onder die sterke lopers zijn ook twee leden van AV’56. Bij de Meisjes U10 liep Febe Roskam alle keren naar de zege. Dat gold ook voor Bereket Petersen op de korte cross. Dat leverde hun beiden in hun categorie de titel ‘Zeeuwse competitie-crosskampioen 2024-2025’ op. De twee andere winnaars komen uit Zierikzee. De winnaars in alle 28 leeftijdscategorieën (m/v) worden gehuldigd na afloop van de Grevelingencross, op 8 februari.


Nog meer kanshebbers

Overigens heeft nog altijd een aantal AV’56’ers een gerede kans op de eindzege in hun categorie. Dat geldt onder anderen voor Scott Schennink (JU9), Quinten Vermeulen (JU12), Nikki de Koning (MU18), Wilko de Vos (Mannen 60+) en Esther van Sluijs-Kole (Vrouwen 50+).

Enkele anderen, zoals Casper van der Kuijl (JU18) en Yara Karelse (MU20) staan na vijf wedstrijden weliswaar eerste, maar zijn nog lang niet zeker van de eindzege.

De uitslag van de Kustcross én de tussenstand na vijf wedstrijden zijn hier te vinden: https://zeelandatletiek.nl/home/index.php/prestaties/cross-competitie/uitslagen-crosscompetitie/2024-2025/tussenstand-cross-competitie-2024-2025

De slotwedstrijden zijn de Scheldesportcross (25 januari, Westdorpe) en de Grevelingencross (8 februari, Bruinisse).

 

febe_ck_2025.jpg 

FOTO: Febe Roskam.

 

 bereket_ck_2025.jpg

FOTO: Bereket Petersen. (Foto’s: Huib Boogert).