Op dinsdagmiddag 31 december hebben we als vereniging het oude jaar op sportieve wijze uitgeluid. Wandelend en hardlopend gingen we op weg naar 2025, alles onder de vlag van de Oliebollenloop.

Na afloop vierden we in de kantine het eindejaar met oliebollen om te eten en iets warms om te drinken. En na afloop wensten we elkaar uiteraard een plezierige jaarwisseling. Al met al een mooie traditie!

Gewoontegetrouw waren de dames van de nordicwalkinggroep degenen die de spits afbeten. Om 13 uur vertrokken zij voor een flinke wandeling door de polders ten noorden en ten oosten van Goes.

Daarna was de beurt aan de jeugd (U7 t/m/ U16). Zij liepen een 800 m op de baan, in twee manches. Zij werden gevolgd door de lopers van de 5 km en de 10 km,  buiten de baan. De lopers en loopsters van de 3 km (ook buiten de baan) startten als laatsten. Die procedure was zo gekozen, dat alle deelneemsters uiteindelijk binnen een bepaald tijdslot konden finishen.


Hoofdnummer

Het hoofdnummer, de 10 km, voerde de deelnemers via de Wilhelminadorp-rondweg naar de Oosterscheldedijk ten noorden van Wilhelminadorp en terug langs het kanaal. De 5 km gebruikte ook de rondweg als parcours, maar koerste door Wilhelminadorp (Brugstraat) naar het kanaal en terug naar Goes. De 3 km (een nieuwe afstand, die op het laatste moment aan het programma was toegevoegd op verzoek van de trainers) kende halverwege een keerpunt, voor de retourloop langs dezelfde weg.

In totaal schreven maar liefst 160 deelnemers zich in (incl. de nordicwalkers). Onder hen veel gezins- en familieleden. Het aantal van 160 lag 40 deelnemers hoger dan vorig jaar. Een mooi resultaat!


Uitslagen

De 10 km werd bij de dames gewonnen door Esther Lootens. Twee en drie werden Annemieke van de Runstraat en Lenneke Ruijsink. Bij de heren zegevierde Kevin Bogaert, met Stefan Boonman en Erik Jansen achter zich.

De 5 km was een prooi voor Jolanda de Vos,  gevolgd door Senna Franse en Lisa Vreeke. Bij de heren zag het podium er als volgt uit: Robin de Vos, Sebastiaan Philipse en Stijn Noë.

De 3 km werd gewonnen door Meike van Loon. Tweede en derde werden Ilse Kanis en Tess Wiskerke. De uitslag bij de heren: Dominik de Ruiter, Luuk Joosse en Sjoerd van Neerwijk.

Wie de volledige uitlag wil nalezen, kan onder deze link kijken: https://my.raceresult.com/320405/#0_7F03D2. Een serie foto’s is te vinden onder deze LINK.

Opmerkelijk was de deelname van Yann Sinke en Harmen Hoogesteger. Zij vervoerden ieder een passagier in een buggy die zij voor zich uit duwden. Yann had (evenals vorig jaar) zijn zoontje Guus in de buggy. Harmen had zijn dochtertje Isé als passagier. Wolphaartsdijks AV’56’ers onder elkaar….


Kantine

Na afloop in de (volle) kantine werden de plichtplegingen kort gehouden. Onderlinge gezelligheid voerde de boventoon. Eigenlijk had voorzitter Birgen Meynckens een eindejaarstoespraak willen houden, maar hij moest werken. Secretaris Helma Meeuwse richtte zich daarom kort tot de aanwezigen met een dankwoord voor ieder die zich in 2024 voor de vereniging had ingezet, met een oproep om dat ook in 2025 weer te doen.


Diploma’s

Ze eindigde met een feestelijk tintje, t.w. met de uitreiking van diploma’s aan leden die in 2024 een baan-, club- of Zeeuws record hadden gevestigd in hun categorie. Het waren Henny van der Blom, Wilko de Vos, Kees van den Pol, Kees Stoel en Gisela Nijsse.

Het bleef daarna nog lang ‘onrustig’ in de kantine….en ontzettend gezellig!

 

FOTO: De dames van de nordicwalkinggroep gingen op oudjaarsdag als eersten op pad.

 

FOTO: Harmen Hoogesteger (vooraan) en Yann Sinke namen op de 10 km een kind mee in de buggy.

 

FOTO: Vader en dochter Theo en Astrid den Herder deden de 5 km. Hier zijn ze onderweg in de Brugstraat te Wilhelminadorp.

 

FOTO: Lenneke Ruijsink, hier begeleid door pa Bernard. (Foto’s: Huib Boogert)